Dołącz do nas 6 lutego 2019 w Sali Widowiskowej „Browaru B”
i weź udział w pierwszym włocławskim hackathonie dla aktywistów!
Zgłoś się wraz ze swoim zespołem, by w ciągu kilku godzin
wypracować koncept własnego projektu społecznego.
Gwarantujemy Ci niezapomnianą przygodę,
mnóstwo inspiracji i niesamowite nagrody!

Zgłoś swój zespół! Znajdź sobie zespół

O AKTYWATHONIE

Aktywathon to wyjątkowe wydarzenie, turniej konceptów projektów społecznych, hackathon dla młodzieży nieobojętnej na to, co dzieje się we Włocławku.

Uczestnicy Aktywathonu najpierw przez cztery godziny pracować będą nad własną koncepcją projektu społecznego, by następnie zaprezentować ją jury i innym uczestnikom w ciągu stu sekund.

Ta osobliwa olimpiada społeczna skupiona jest w 100% na stolicy Kujaw.

DLA KOGO?

Do udziału w Aktywathonie zapraszamy drużyny liczące od 3 do 6 osób. Nie masz drużyny? Kliknij tutaj!

Aby wziąć udział w wydarzeniu musisz uczyć się w szkole we Włocławku, mieć zgodę rodzica lub być osobą pełnoletnią. Nie musisz być doświadczonym aktywistą, ani radnym młodzieżowej rady miasta – wystarczy, że masz pomysł jak można coś zmienić w naszym mieście.

Udział w turnieju jest bezpłatny.

CO TO JEST PROJEKT SPOŁECZNY I SKĄD MAM WIEDZIEĆ JAK GO NAPISAĆ?

Projekt społeczny to po prostu „inicjatywa”. Usystematyzowane i zorganizowane czyny i akcje, dążące do realizacji określonego, społecznie użytecznego celu. Metodą projektu realizować można najróżniejsze pomysły.

Najprostszym sposobem zdobycia umiejętności pisania projektów społecznych jest podpatrywanie dobrych wzorców, które bez problemu znajdziesz w Internecie.

Zgłoś się teraz! Poszukaj zespołu!

FORMAT TURNIEJU

Aktywathon inspirowany jest hackathoami, czyli maratonami projektowania. Oryginalnie w tej formule zespołowo tworzy się różnego rodzaju rozwiązania w strukturze kodu komputerowego. My tworzyć będziemy rozwiązania społeczne!

Turniej składać się będzie z dwóch części. Pierwszy etap, trwający cztery godziny, to przygotowywanie rozwiązań w zespole, wypełnianie dokumentacji i tworzenie prezentacji swojej koncepcji. Drugi etap, to prezentacja dokonań drużyn. Każdy zespół będzie miał 100 sekund na zaprezentowanie swojego pomysłu i „sprzedanie” go tym, którzy go ocenią.

Ostateczna wynik każdego pomysłu składać się będzie w 50% z oceny naszego jury, którego skład niebawem poznacie i w 50% z oceny innych uczestników

240

minut na pracę

100

sekund na prezentację

O CZYM PISAĆ?

O wszystkim. Wasz projekt może być tak zróżnicowany, jak zróżnicowane są projekty tworzone na co dzień przez organizacje pozarządowe. Możecie skupić się na kulturze albo na sporcie. Możecie postawić na rozrywkę albo społeczeństwo obywatelskie. Możecie skupić się na ochronie środowiska albo ochronie zdrowia. Albo i na tym i na tym. Wasz projekt może dotyczyć czego dusza zapragnie!

ZWYCIĘZCA

Najlepsza drużyna oprócz tytułu zwycięzcy „Aktywathonu 2018” otrzyma rzecz jasna nagrodę, o której więcej napiszemy już wkrótce.

Do końca przyjmowania zgłoszeń zespołów pozostało:

Pospiesz się, liczba miejsc ograniczona!
Zgłoś swój zespół już teraz lub poszukaj swojego dream-teamu.

Masz jakieś pytania?
W formularzu rejestracyjnym coś nie gra?
Pisz do nas śmiało!

Czekamy na Ciebie pod adresem aktywathon@wir.wloclawek.pl.

DOKUMENTY DO POBRANIA


Projekt „Aktywathon 2019” realizujemy we współpracy z Centrum Kultury „Browar B.”