Niedawno WIR zakończył pomyślnie zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem uchwały Rady Miasta Włocławek ws. wprowadzenia odstępstwa od zakazu spożywania alkoholu na obszarze włocławskich bulwarów. Zebraliśmy razem ponad 100 podpisów i projekt trafił do Biura Rady Miasta.

Jak udało nam się ustalić, mimo spełnienia warunków formalnych projekt najprawdopodobniej nie trafi pod obrady sesji Rady Miasta. Swój własny, autorski i w założeniu dużo szerszy projekt planuje złożyć przewodniczący RM, p. Rafał Sobolewski. W związku z tym w wypowiedzi medialnej przewodniczący rady miasta stwierdził, że projekt obywatelski jest bezzasadny. Przy okazji zasugerowano możliwość wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu po godzinie 22:00 na określonym obszarze miasta, któremu zdecydowanie się sprzeciwiamy.

W związku z takim obrotem spraw pragniemy wyrazić zaniepokojenie z uwagi na skierowanie obywatelskiego projektu lokalnego prawa do śmietnika lub tzw. zamrażarki. W naszej ocenie głos mieszkańców powinien być wysłuchany bez względu na dobre lub złe intencje miejskich decydentów.

Wskutek planów stworzenia nowego projektu uchwały spodziewamy się również wydłużenia prac nad przyjęciem stosownej regulacji i tym samym wejścia w życie nowych rozwiązań. Liczyliśmy, że już pierwszego dnia wakacji włocławianie będą mogli legalnie wypić piwo nad Wisłą. Do tego najprawdopodobniej jednak nie dojdzie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *