Dzięki uprzejmości Fundacji FaniMani, mimo że nie posiadamy statusu OPP, od tego roku możemy zbierać 1% podatku – dołącz do nas i wraz z nami zmieniaj Włocławek – 1% nic nie kosztuje!

Czym jest 1% podatku?

Każdy podatnik, czyli prawie każdy pełnoletni mieszkaniec Polski, który osiąga dochody, po spełnieniu określonych kryteriów podatkowych, ma prawo zlecić administracji skarbowej przekazanie 1% swojego podatku na rzecz określonej organizacji pozarządowej, posiadającej status OPP.

Magia instytucji „jednego procenta” polega na tym, że każdy dysponuje środkami, które zdążył już zapłacić tytułem podatku, czyli środkami, które nie są już jego. Składając w ramach formularza PIT wniosek o przekazanie 1% podatku na rzecz OPP decydujemy się, by jedna setna naszego ciężaru podatkowego nie wędrowała wraz z resztą daniny na konto budżetu państwa, a do wybranej przez nas organizacji pozarządowej.

Jak przekazać 1% dla WIRu?

Aby przekazać 1% na rzecz naszego Instytutu postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

  1. Wejdź na stronę usługi „Twój e-PIT” pod tym adresem.
  2. Zaloguj się na jeden z dwóch sposobów: profilem zaufanym ePUAP (jeśli posiadasz) lub podając numer PESEL/NIP i kwoty przychodów za dwa poprzednie lata finansowe.
  3. Przejdź do sekcji „Przekaż 1% podatku” lub „OPP” (Organizacja Pożytku Publicznego), którą zobaczysz na głównym ekranie strony.
  4. Wpisz numer KRS: 0000507234 FUNDACJA FANIMANI
  5. Wpisz w polu „cel szczegółowy”: 22033
  6. Jeśli chcesz – zaznacz zgodę na przekazanie nam informacji o Twoim 1%, dzięki temu będziemy wiedzieli, komu podziękować.
  7. Zatwierdź wprowadzone informacje.
  8. Jeśli kiedyś już przekazywałeś 1% na rzecz innej organizacji – po kroku 3. wybierz opcję „zmieniam organizację”, a następnie postępuj według punktów 4-7.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *