Z nieopisaną radością spieszymy, by poinformować o naszym zwycięstwie w finale programu grantowego Lechstarter.

Program Lechstarter organizowany jest przez poznańską Kompanię Piwowarską S. A., była to już jego trzecia edycja. „Lech” przeznaczył po raz kolejny na zmienianie i napędzanie przestrzeni miejskiej aż milion złotych. Do wygrania było pięć „dużych” grantów o wartości 100 tysięcy złotych każdy, siedem mikrograntów o wartości 50 tysięcy oraz trzy dotacje w kategorii „akademia grantów”, również warte 50 tysięcy każda.

Nasz Instytut zgłosił w kategorii mikrograntów projekt Kina Samochodowego „Stara Zajezdnia”. Stowarzyszenie Ładowarka zgłosiło w „Akademii Grantów” projekt rewitalizacji Gwoździarni. Szybko dowiedzieliśmy się też, że w kategorii grantów startowali nasi sąsiedzi – lipnowskie Stowarzyszenie „Zielona Lipa”, które zgłosiło projekt „Nie ma Lipy – gra nam nie tylko w duszy”, ściśle związany z Festiwalem Lipa.

W tegorocznej edycji Lechstartera zgłoszono ponad 300 projektów. Tylko 48 z nich zostało zakwalifikowane prze jury do finału, czyli głosowania internautów. Spośród nich jedynie 15 dostało do podziału tort wart 1 000 000 PLN. W tym my!

Oficjalne wyniki ogłoszone zostały w piątek, 18 maja, chwilę po godzinie dziewiętnastej. Wyścig o mikrogrant zakończyliśmy na 4. miejscu, tuż za podium i zdobyliśmy środki na realizację we Włocławku kina samochodowego.

Gwoździarnia w swej kategorii zajęła I miejsce i tym samym do dofinansowania Lech dołoży jej 10 tysięcy złotych. Lipnowska „Lipa” również zdobyła grant. Daje to zawrotną sumę 110 tysięcy dla Włocławka, 210 tysięcy dla naszej najbliższej okolicy i uwaga… 260 tysięcy dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego, gdyż Golub-Dobrzyń również wygrał mikrogrant. Kujawsko-pomorskie jest zdecydowanie największym beneficjentem tej edycji Lechstartera.

Gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy za Wasze głosy!

Dzisiaj w Warszawie odbyło się spotkanie zespołu Lechstartera i Kompanii Piwowarskiej z laureatami tej edycji.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *